Užsakymus pristatome per 1-2d.d.

Priežiūros patarimai


Priežiūros patarimai

Saugokite, ir džiaugsitės ilgiau! Juvelyriniais dirbiniais ilgiau džiaugsitės, jei laikysitės šių patarimų:

1. Aukso, sidabro ir dirbinius su perlais laikykite atskirai. Geriausia papuošalus laikyti specialiose juvelyrinių dirbinių dėžutėse – atskiruose skyriuose ar maišeliuose – taip apsaugosite nuo subraižymo.

2. Dirbinius nusiimkite:

– gaminant maistą;

– einant į pirtį ar baseiną;

– atliekant buities ar ūkio darbus;

– naudojant įvairias chemines medžiagas ir kosmetikos priemones; – prieš miegą.

3. Druskingas ir jodo junginių turintis jūros vanduo yra sidabro gaminių priešas. Nesilaikant šių taisyklių, neatliekant dirbinių profilaktinio patikrinimo, papuošalų kokybė gali nukentėti nepataisomai.

“Prabos” salonuose profesionaliai atnaujiname ir valome juvelyrinius dirbinius, puoštus įvairiais brangakmeniais: deimantais, briliantais, rubinais, smaragdais, safyrais ir kt. Mūsų meistrai apžiūrės juvelyrinį dirbinį puoštą brangiaisiais akmenimis, patikrins ar jie tvirtai laikosi bei, esant būtinybei, sutvirtins. Brangių papuošalų apžiūrą specialistams reikėtų patikėti periodiškai, nes jų sugadinimas ar tam tikros dalies praradimas gali kainuoti itin brangiai. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti deimantams bei briliantams – jų spindesys priklauso nuo šviesos kiekio, kuris atsispindi nuo brangakmenio. Net menkiausi nešvarumai mažina vertingą šviesos efektą. Jei norite, kad deimantas ar briliantas visada spindėtų, valykite jį šiuo būdu: sumaišykite švelnų skystą ploviklį su vandeniu ir pašveiskite šepetėliu minkštais šėreliais. Nuplaukite švariu vandeniu ir nuvalykite universalia servetėle, skirta auksui poliruoti. Saugokite nuo susibraižymo!

Norint auksinį papuošalą išsaugoti nepažeistą, geriausia jį valyti komerciniais blizgikliais arba „Praba“ prekybos vietose įsigyta specialia, švelnia mikrofibros servetėle. Jeigu neturite komercinių valiklių, auksinius papuošalus galima plauti muilinu ar šiltu su keletu lašų amoniako vandeniu. Šveitimui naudokite tik minkštus šepetėlius ar kempinėles. Jeigu plaunate muiliniame vandenyje, tą darykite švelniai, o paskui nuplaukite po tekančio vandens srovele. Vėliau džiovinkite, padėję ant medvilninio audinio. Kad suteiktumėte spindesio, papuošalą šiek tiek patrinkite zomšine servetėle.

Juvelyrinius dirbinius iš sidabro, ypač grandinėles, patartina saugoti nuo parfumerijos, kosmetikos ar vaistinių odos gydymo tepalų, todėl šias priemones naudokite prieš užsidedant papuošalą. Sidabro papuošalus dėvint kasdien, kaip ir aukso, reikėtų dažniau plauti muiliname ar šiltame vandenyje su keletu lašų amoniako. Kad suteiktumėte spindesio, papuošalą šiek tiek patrinkite universаlia sidabrui ir auksui skirta servetėle, kurią galite įsigyti „Praba“ prekybos vietose.