Užsakymus pristatome per 1-2d.d.

Kodėl deimantai yra amžini?


Kodėl deimantai yra amžini?

„A Diamond Is Forever“(„Deimantas – amžiams“ - aut. past.) – vienas iš garsiausių reklaminių šūkių pasaulyje, turintis daug prasmių. Jis byloja apie įstabų deimanto grožį, nesenstančią išvaizdą ir ilgaamžiškumą. Ilgaamžiškumas - tai akmens gebėjimas atlaikyti dėvėjimą, karštį ir cheminių medžiagų poveikį. Kiekvieno natūralaus akmens ilgaamžiškumas skiriasi priklausomai nuo jo cheminės sudėties ir struktūros. Vis dėlto būtent deimantas yra stabiliausias, atspariausias ir kiečiausias brangakmenis.

Deimantai labai atsparūs dūžiams, lūžiams ir skilimams, tačiau tai nereiškia, kad jie yra visiškai atsparūs aplinkos įtakai.  Deimanto viduje vis dėlto yra keletas silpnesnių vietų, kuriose brangakmenio atomai yra nutolę, taigi šiose vietose specialiu instrumentu deimantas gali būti perpjaunamas arba suskaldomas. Vis dėlto buitinėmis sąlygomis deimantą sudaužyti ar suskaldyti būtų itin sudėtinga ir beveik neįmanoma.

Deimantas yra ypatingai kietas, todėl atsparus įbrėžimams. Pagal Moso skalę jis yra pirmoje vietoje, t.y. laikomas kiečiausiu akmeniu. Šį brangakmenį gali įbrėžti tik kitas deimantas, tačiau kitus akmenis deimantas tikrai subraižys.

 Dar viena deimantų savybė – stabilumas. Jie  atsparūs cheminėms medžiagoms ir temperatūrų kaitai. Labiausiai deimanto stabilumui gali pakenkti temperatūros kaita. Šis brangakmenis gali pradėti reaguoti į karštį ir degti, kai temperatūra pasiekia 850C. Perdegę deimantai atrodo balti ir migloti. Tiesa, tokį karštį gali sukelti tik gaisras arba specialią įrangą pasitelkęs juvelyras.

 Dėl savo išskirtinių savybių deimantas visada išlieka madingu, puošniu ir elegantišku stiliaus akcentu. Deimantas – dažniausias ir tradicinis sužadėtuvių žiedų brangakmenis. Apie tai, kodėl sužadėtuvėms įprasta dovanoti mylimajai žiedą su deimantu ir kaip pasirinkti tinkamiausią, skaitykite kituose mano tekstuose.

Jei turite su brangakmeniais susijusių klausimų, kreipkitės el. paštu: dbkairiene@gmail.com

Dovilė Bakanauskaitė-Kairienė