Užsakymus pristatome per 1-2d.d.

Deimantai neauga ant medžių


Deimantai neauga ant medžių

Taip!  Ir būtent tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jie yra tokie brangūs ir ypatingi. Deimantai kasami įvairiose vietose, pavyzdžiui, iš sušalusių reljefų Kanadoje, Atlanto vandenyno dugne, Pietų Afrikos dykumose, amžinojo įšalo Sibire, Vakarų Australijoje ir kitose itin sunkiai pasiekiamose vietose. Kasinėjimo kompanijos ne tik turi iškasti deimantus, bet ir pastatyti dideles perdirbimo įmones atokiose vietovėse, įkurti mažus miestelius, kuriuose apgyvendinami ir visapusiškai aprūpinami darbuotojai.

Kasyba reikalauja itin didelių investicijų ir milžiniškų darbo jėgos resursų, net ir tuomet kai deimantų gavyba nėra didelė. Šimtai milijonų išleidžiama tam, kad išsiaiškinti, ar tam tikra vietovė iš tiesų yra deimantų telkinys. Pasitvirtinus lūkesčiams, dar daugiau lėšų skiriama paruošti vietovę deimantų kasybai.

Norint atrasti apie 0.30 ct nešlifuotų deimantų, reikia iškasti apie toną uolienų. Kasybos pelningumas priklauso ne tik nuo iškasto kiekio, bet ir brangakmenio kokybės. Vienos kasyklos randa mažesnės kokybės deimantus, kitos geresnės.

Deimantų iškasimas – tik pradinis etapas. Brangakmenių dar laukia ilga ir atsakinga kelionė iki vitrinų. Jie yra egzaminuojami,    supjaustomi, suformuojami, šlifuojami ir įvertinami gemologų. Tuomet brangakmeniai keliauja į  deimantų „dilerių“ rankas, bet   apie tai - kitame "Brangakmenių dienoraščio" straipsnyje.


Dovilė Bakanauskaitė-Kairienė

Jei turite su brangakmeniais susijusių klausimų, kreipkitės el. paštu: dbkairiene@gmail.com