Užsakymus pristatome per 1-2d.d.

Dovilė Bakanauskaitė- Kairienė: „Malonu susipažinti – esu gemologė“


Dovilė Bakanauskaitė- Kairienė: „Malonu susipažinti – esu gemologė“

Esu baigusi Amerikos Gemologijos Insitituto GIA studijas, įgijau gemologės ir juvelyrikos ekspertės diplomus. Dažnai sulaukiu klausimų, kodėl pasirinkau tokią negirdėtą specialybę ir kas yra gemologija. Juvelyrika ir brangakmeniai man pažįstami jau nuo mažų dienų, mano šeima juvelyrikos versle jau nuo 1992 metų. Sekdama tėvų pėdomis įgijau bakalauro diplomą verslo ir analizės srityje ISM vadybos ir ekonomikos universitete, Vilniuje. Kitas žingsnis - gilinti žinias juvelyrikos srityje, todėl pasirinkau gemologiją - studijas apie brangakmenius, kuriose išmokau kaip atskirti natūralius deimantus ir spalvotus brangakmenius nuo sintetinių, tirti jų fizines savybes, skaidrumą, spalvą ir kitas akmens savybes, pagal kurias yra nustatoma brangakmenio vertė. 2014 metais įgijau GIA sertifikuotos gemologės ir juvelyrikos ekspertės diplomus Londone.

Po mokslų Londone, neskubėjau išvykti į Lietuvą, gavau gemologės poziciją tarptautinėje Izraelio gemologijos laboratorijoje IGL Londone, kurioje prasidėjo mano įsimintina ir neįkainojama patirtis. Laboratorijoje įvertindavau dešimtis deimantų, brangakmenių ir juvelyrinių dirbinių per dieną, kai kurių vertė siekė įspūdingas sumas, pvz. pusė milijono eurų. Darbas buvo labai intensyvus, reikalaujantis ypatingo atidumo ir išskirtinės atsakomybės. Vis dėlto jau po metų tapau laboratorijos vyriausiąja gemologe. Dirbau su Izraelio kilmės kolegomis, tad teko prisitaikyti prie kultūrinių skirtumų, bendravimo subtilybių ir žydiško verslo etiketo, t.y. verslo sandorių, pagrįstų tik pasitikėjimu.

Šiuo metu teikiu nepriklausomas gemologės paslaugas Lietuvoje ir Londone, rengiu edukacinius, pramoginius, pažintinius vakarus bei seminarus apie brangakmenius visiems norintiems susipažinti su paslaptinguoju deimantų pasauliu ir sužinoti dažnam pirkėjui neatskleidžiamų paslapčių. Bendradarbiauju su juvelyrais, investuotojais ir privačiais pirkėjais, kuriems pagal privačius užsakymus surandu reikiamus akmenis. Dalyvauju tarptautinėse parodose, taip pat nuolat palaikau ryšį su brangakmenių “dileriais” iš Londono, Hong Kongo, Indijos, Pietų Amerikos ir Izraelio.

Savo turimomis žiniomis mielai dalinuosi su visuomene, tad naujausius mano patarimus nuo šiol galėsite skaityti skiltyje „Brangakmenių dienoraštis“. Jus dominančius klausimus galite atsiųsti man tiesiogiai dbkairiene@gmail.com